BUNNY KING
KİMDİR?

Orkan Yılan, Güzel Sanatlar fakültesindeki Çizgi Film/Animasyon eğitiminden dövme sanatçılığına yönelen kariyerinde, 10 yılı aşkın zamandır kendine has tarzıyla tanınıyor.

ORKAN YILAN BUNNY KING X

Yaklaşık olarak 10 senedir dövmecilik yapıyorum, onun öncesinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin güzel sanatlar fakültesinde Çizgi film-Animasyon bölümünde öğrenciydim. Daha sonra okula ara verip Bakırköy’de Taner Arslan’ın yanında çırak olarak işe başladım ve arkası bu şekilde devam etti. Bunny King takma adını çizimlerde kullanmaya başlamam yine üniversite yıllarından kalma bir durumdur. Okuduğum bölümde kendi karakterimi oluşturmak isterken  bulduğum bir şeydi. Tavşan kaplumbağa hikayesinin farklı bir varyasyonundan etkilenerek çıkarmıştım. Tavşanlı illüstrasyonlar yaparken bir yandan da bir takma ad kullanmak istemiştim, tıpkı sokak sanatçıları gibi. Olay tavşan ve türevleri olarak devam etti bir süre. Sonra bir  gün Fahrettin Demir (Dövme Sanatçısı) ile otururken Fahrettin den Bunny King ismi çıktı ve bu şekilde kullanmaya karar vermiş oldum.

KENDİ TARZINI
NASIL TANIMLIYOR?

Yaptığım dövmelerde hikayeye veya konuya göre figürler ve imgeler kullanarak dövmeyi anlatmayı ve bunları dövmede kullanılan farklı tekniklerle çizmeyi ve tonlamayı seviyorum, bana gelen insanların hikayelerini  illüstratif bir şekilde anlatmaya çalışıyorum dövmede. Bugüne kadar izlediğim bilim kurgu filmleri, animasyonlar, özellikle küçük yaşlarda takip ettiğim çizgi romanlar yaptığım işlerin olgunlaşmasında büyük rol oynadılar. Dövmenin konusu için bir çıkış noktası her zaman en iyisi oluyor.  İnsanlar yaptıracakları dövmelerde beni ne kadar az sınırlandırırlarsa tasarımların ortaya çıkışı da o kadar özgürleşebiliyor .

DÖVME İÇİN RANDEVU AL

Aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak Bunny King ile iletişime geçip dövme için randevu tarihini belirleyebilirsiniz.

 WHATSAPP

+90 554 379 93 18

YA DA E-MAİL YOLLA